Aktuality

Zveřejněno 26. 07. 2018

O PETROVICKOU VAŘÉKU

Proběhne: 25. 08. 2018 12:00

Sportovní Klub Petrovice Vás zve na soutěž O PETROVICKOU VAŘÉKU na hřišti za kulturním domem v Petrovicích.

ikona Pozvanka na gulase 2018 (PDF 188.77 kB)

Zveřejněno 26. 07. 2018

Pracovní skupina na záchranu kostela

V úterý 24.července byla vytvořena pracovní skupina, která se zaměří na záchranu místního kostela v Petrovicích

V úterý 24.července byla vytvořena pracovní skupina ve složení senátorka Ing. Jaromíra Vítková, starosta obce Vladimír Paulík a za vlastníka nemovitosti Ing.Josef Kánský technik stavebních investic biskupství . Tato skupina se zaměří na záchranu místního kostela v Petrovicích, jelikož v jakém stavu se dnes kostel nachází lze hovořit už o havarijním stavu. Po prohlídce kostela a fotografií interiéru byly nastíněny společně návrhy - nejdříve odstranění vlhkosti, následně opravu střechy a fasády. Probraly se dotační možnosti . Ing.Kánský zajistí PD na odvlhčení a opravu střechy tak, aby byl znám rozpočet nákladů. Následně budou připravovány žádosti o dotace a p.starosta navrhne spoluúčast obce do návrhu rozpočtu na rozpočtového výhledu. Pracovní skupina si dala za cíl do roku 2022 kostel v Petrovicích opravit a zajistit stav, který bude odpovídat potřebám a reprezentace vlastníka a samotné obce

Zveřejněno 24. 07. 2018

Sucho - opatření

Zákaz odběru vody z vodních toků v celém správním obvodu ORP Blansko
Odbor životního prostředí Blansko s okamžitou platností a na dobu neurčitou, zakazuje odběr
vody z vodních toků v celém správním obvodu ORP Blansko, a to k účelu zalévání hřišť,
trávníků,mytí aut, napouštění nádrží a bazénů.

Zveřejněno 10. 07. 2018

Turnaj v nohejbalu

V sobotu 7.7.2018 se konal za kulturním domem již tradiční turnaj v nohejbalu družstev za účasti hráčů z Petrovic a okolí.

Počasí hráčům přálo a o dobré výkony nebyla nouze.

Fotogalerie

Zveřejněno 30. 06. 2018

Jednání u senátorky

Starosta obce Vladimír Paulík byl pozván k senátorce Ing Jaromíře Vítkové, kde mu byl předán pamětní list Senátu ČR za dlouhodobou práci starosty obce.

Při jednání pan starosta požádal senátorku o pomoc získat její podporu o dotaci a jiné finanční prostředky na opravu místního kostela v Petrovicích. Paní senátorka slíbila pomoc a z její iniciativy bude vyvoláno jednání se zástupci vlastníka (církev) a obce ,které proběhne v červenci na ObÚ Petrovice

ikona Senát oceneni (PDF 1.03 MB)

ikona senat budova (PDF 839.24 kB)

Vítkova.jpg

Zveřejněno 27. 06. 2018

Nemocnice Blansko dovolená

Nemocnice Blansko oznamuje omezení ambulantního provozu v červenci a srpnu 2018 z důvodu čerpání dovolené

ikona dovolená nemocnice (PDF 484.34 kB)

Zveřejněno 21. 06. 2018

Knihovna uzavřena do 3.9.2018

Z důvodu čerpání dovolené a letních prázdnin je místní knihovna uzavřena.

Provoz bude zahájen opět od 3.září 2018.

Zveřejněno 20. 06. 2018

Otevření pálenice Újezd u Boskovic

Od středy 20.6.2018 13:00 hodin do středy 27.6.2018 13:00 hodinOd pondělí 2.7.2018 10:00 hodin do konce sezony v roce 2019

Objednávky přijímáme od 20.6.2018. Provozní doba dle objednávek.

http://www.palenicepodhradkem.cz/

Zveřejněno 19. 06. 2018

Řidiči pozor

Proběhne: 01. 07. 2018

Oprava tahu z Brna na Svitavy přinese dlouhé objížďky

Ne zrovna hezky začnou prázdniny pro řidiče, kteří pojedou po hlavní silnici z Brna do Svitav. Od prvního července je tam čeká uzavírka, která bude trvat celý měsíc. Silničáři budou opravovat asi kilometr a půl silnice I/43 v úseku mezi Kuřimí a Lipůvkou.

Objížďky mají dvě větve, jednu z Brna do Svitav a druhou v opačném směru – ty se však týkají jen osobních vozidel.

„Těžká nákladní doprava zůstane na silnici I/43, kde bude řízen provoz semafory,“ upozorňuje na výjimku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Řidiči musí počítat se zdržením, plánované objízdné trasy jsou totiž dost dlouhé. Směrem z Brna objížďka povede přes Lelekovice, Vranov, Šebrov a Lipůvku. Ze Svitav na Brno musí řidiči jet přes Lipůvku, Nuzířov, Malhostovice, Čebín a Kuřim.

„Snažíme se zajistit, aby průjezd přes Kuřim byl co nejhladší. Doufáme, že policie bude kontrolovat provoz na největší světelné křižovatce,“ říká starosta Kuřimi Drago Sukalovský. Aby se obyvatelé na situaci mohli připravit, radnice jim rozešle letáky s informacemi.

Starosta Lipůvky Ivo Pospíšil příliš optimistický není. „My jsme si vyžádali dohled policie, ale jako obvykle nám nejspíš nebude poskytnut,“ poznamenává.

Na místní komunikace chtějí dát v Lipůvce zákazy vjezdu, aby auta jezdila jen po vyznačených trasách.

Dopravní policie bude většinu svých sil směřovat právě do objízdných tras. Uzavírka vytížené silnice, jako je právě tato, vždy přináší řadu problémů.

„Dopředu je jasné, že objízdné trasy budou přetížené a bude na nich docházet ke komplikacím. Jakákoliv kolize, nehoda či jen porucha vozidla zde může rychle přerůst v dopravní kolaps,“ varuje policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Řidiči se musí připravit na uzavírky i na dalších krajských silnicích. Do konce července neprojedou bez problémů Krhovicemi a Hrádkem na Znojemsku. Celé léto budou uzavřeny průtahy Čebínem a Drásovem, v Tišnově pak Brněnská ulice. Do půlky srpna nebude možné projet Moutnicí. V srpnu se následně uzavře také silnice mezi Otnicemi a Újezdem u Brna. Průjezd Olešnicí na Blanensku budou řídit semafory.

Zveřejněno 19. 06. 2018

Pouťové zábavy

Proběhne: 29. 06. 2018

Pouťové zábavy a posezení pořádá SDH Petrovice. Srdečně zvou pořadatelé

000918_65_010708.jpg

Zveřejněno 11. 06. 2018

Dětský klub

družina v Petrovicích pro děti 1 stupně základní školy od září

Obec Petrovice uspěla s žádostí o dotaci na projekt (2,5 mil korun)

CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007568 – Petrovice pro děti mimo školu

Projekt svým zaměřením reaguje na potřeby rodičů dětí mladšího školního věku spočívající v zajištění péče o tyto děti v době mimo školní vyučování. V rámci projektu bude v přísálí KD vybudován dětský klub včetně nového sociálního zázemí.

Klub bude provozován v odpoledních hodinách, po skončení školního vyučování. Děti, které přijedou autobusem ze Sloupu mohou v době 12,00 – 16,00 hodin využít dětský klub kde na ně bude čekat vychovatelka. Klub bude nepřetržitě v pracovní dny

Ve dnech jarních a letních prázdnin automaticky navazuje příměstký tábor v době od 7:00 do 16 hod. tj. 9 hodin denně. V délce 4 týdnů v létě (první letní příměstký tábor 8-19.7 2019 + 5-16.8.2019)

Veškerý pobyt zdarma

Projekt je schválen na období 36 měsíců. Dětský klub od září 2018 do června 2021 a příměstské tábory v době letních prázdnin 2019 a 2020 a příměstké tábory v době jarních prázdnin 2019,2020 a 2021.

V těchto dnech budou zahájeny stavební úpravy přísálí KD a příslušenství

Zveřejněno 07. 06. 2018

Rozšíření veřejného osvětlení

U Letiště byla dokončena jednotná kanalizace a proběhne její kolaudace.

Dále je rozšířené veřejné osvětlení umístěním nových stožárů a svítidel.

Zveřejněno 31. 05. 2018

SK Petrovice a další aktivně běží

Ve dnech 8. - 9 .6. 2018 se v Blansku koná další ročník dobročinné charitativní akce You Dream We Run na podporu handicapovaným dětem i dospělým.

Základní myšlenkou tohoto projektu je pomoci těmto lidem splnit jejich sny, které jsou vzhledem k jejich postižení v mnoha ohledech těžko dosažitelné. Výtěžek za zakoupení účastnického trika jde na financování těchto přání.

Letošní ročník bude opět z účastí lidiček z Petrovic a jejich kamarádů. Poděkování patří Romanovi Skotákovi, který organizaci přihlášení družstva z Petrovic vzal pod svá křídla.

Všichni, kteří poběží štafetu celých 24 hodin patří můj dík a obdiv.

Držíme Vám palce

rozpis běhu.jpg

Zveřejněno 25. 05. 2018

Hotel hledá zaměstnance

Na posílení našeho kolektivu přijmeme do hlavního pracovního poměru kuchaře.

Brigáda - plakát (DOC 35.5 kB)

Zveřejněno 22. 05. 2018

Úprava prostranství u DPS

Zastupitelstvo obce ve svém rozpočtu na rok 2018 schválilo realizaci úpravy veřejného prostranství u DPS.

Plocha kolem DPS bude upravena v rámci prostorových možností jednoduše a ve vztahu k potřebě vytvořit prostor pro krátkodobý pobyt obyvatelů či návštěvníků DPS. Rozšířena je plocha před hlavním vstupem do domu. Stávající chodník je prodloužen až k hasičské zbrojnici. Nový chodník bude vybudován podél hlavní komunikace.

Po obou stranách vchodu do DPS je plocha zpevněna a rozšířena pro umístění mobiliáře. Zpevněné plochy jsou vymezeny nízkými betonovými zídkami z důvodu nutnosti zásahu do výšky původního terénu. Na korunu zídky bude osazeno dřevěné zábradlí, které vymezuje klidový prostor s lavičkami před budovou DPS.

Celá plocha bude působit otevřeně ve vztahu k obci,ale ve vztahu k uživatelům objektu musí poskytovat pocit intimity, vymezenosti prostoru pro pobyt a ochranu od ruchu komunikace. Do projektu byly zapracovány všechny připomínky ze strany našich občanů.

ikona Uprava DPS (PDF 2.48 MB)

Zveřejněno 15. 05. 2018

Hraběnka chystá výkonostní novinky

Do nadcházejícího XIX. ročníku seriálu běhů do vrchu Hraběnka cup přicházíme s několika změnami.

Důvodem změn je zatraktivnění a zjednodušení celého seriálu pro běžeckou veřejnost. Také bychom se rádi více přiblížili myšlence zakladatele seriálu Ivoše Šinkory. On sám založil tyto běhy jako měřený tréninkový závod, kdy měli účastníci možnost se setkat a porovnat svou aktuální výkonost i s ostatními běžci. Pro závodníky bude asi nejviditelnější změnou vyhlašování výsledků a bodování závodů.

Pro nový ročník jsme se rozhodli nevyhlašovat pořadí každého jednotlivého závodu, ale souhrnně pořadí jarní či podzimní části složené vždy ze tří závodů. Vyhlášeni budou 4 nejlepší závodníci v každé kategorii. Vyhlašování výsledků na konci jarní a podzimní části bude spojeno s větším pohoštěním pro všechny závodníky, což bude, doufáme, odměnou pro všechny účastníky.

Bodové hodnocení jednotlivých závodů bude stanoveno procentně z absolutního rekordu trati. Tedy pokud závodník zaběhne čas stávajícího rekordu, např. 20:00 minut, bude mít 100,0 bodů, zaběhne-li trať za 25:00 minut, bude mít 75,0 bodů, podobně při času 30:00 minut bude mít 50,0 bodů a za 40:00 minut bude mít 0,0 bodů. Dle tohoto hodnocení závodníci lépe poznají svou aktuální výkonost, aniž by si museli pamatovat časy z předešlých běhů.

Těšíme se na vaši účast a doufáme, že změny povedou také k vaší spokojenosti.

Za kolektiv pořadatelů autor článka Honza Raška.

Zveřejněno 15. 05. 2018

16. ročník srazu Petrovic

ve dnech 12-13.5.2018 se konalo již po 16 setkání obcí s názvem Petrovice .

Tentokrát u Sedlčan. Je to obce velice krásná a velice aktivní ve svém rozvoji. Starosta obce pan Petr Štěpánek ukázal, že se tento region vyplatí navštívit třeba jako příjemnou dovolenou se zastávkou v Petrovicích.

ikona Petrovice sraz (PDF 917.19 kB)

Fotogalerie

Zveřejněno 11. 05. 2018

Zastupitelstvo obce k provozu Dětské skupiny

Zastupitelstvo obce projednalo na svém řádném zasedání 9.5.2018 zprávu o činnosti DS Petrovice .

Bod č.5)

Dětská skupina – zprava vedoucí DS za období 1.1.2017-31.3.2018 + výhled na další období

Zpráva vedoucí DS přílohou. Po úvodním slově pí Dvořáčkové otevřena rozprava k předložené zprávě

Starosta obce se vyjádřil, že zprávu jak byla předložena považuje za neúplnou a nedostačující. Z výše uvedeného navrhuje v usnesení schválit pouze informaci o činnosti DS. p. Paulík se vyjádřil ,že mu ve zprávě chybí následující informace:

  • Odkaz na zákon v jakém režimu DS pracuje
  • Jakým způsobem je DS financována
  • Nebyl předložen rozpočet organizační složky a tím ukazatel čerpání a požadavky DS u zřizovatele
  • Jak je DS připravena na oblast – ochrana osobních údajů
  • Informace o provedené kontrole a její závěry
  • Jaké jsou hlavní indikátory projektu z dotace EU a jejich plnění

Návrh usnesení:

Zastupitelstvo obce bere na vědomí informaci o činnosti DS Petrovice

Výsledek hlasování: Pro ...10....... Proti .....0.. Zdrželi se .....0...

Usnesení č. 23/ 6 /9.5.2018 bylo schváleno

Starosta obce informoval, že po uzavření veřejné ankety budou u DS provedeny personální a provozní změny

Podepsáním dohody byl ukončen pracovní poměr s pí A. Dvořáčkovou k 20.7.2018 (zdravotní důvody)

Bude u DS od nového období rozšířena provozní doba od 7,00 do 17,00 hod

Bude kladen důraz na spolupráci s MŠ

Veškeré aktuální informace o činnosti DS budou od nového vedení průběžně zveřejňovány ve zpravodaji obce nebo na web.stránkách DS.

ikona Zpráva DS Dvorackova (PDF 39.5 kB)

Zveřejněno 11. 05. 2018

Sraz Petrovic

Letošní setkání hasičů a zástupců obcí s názvem Petrovice se koná 12-13.5.2018 na okrese Příbram v Petrovicích u Sedlčan

Setkání se zúčastní starosta obce s členy zásahové jednotky obce.

Zveřejněno 02. 05. 2018

Finanční úřad informuje

Hromadný předpis k nahlédnutí pro daň z nemovitých věcí.

Úhrada do konce května. Složenka bude zaslána poštou.

ikona nemovitosti dan 2018 (PDF 28.95 kB)

Zpět na seznam aktualit