Florbal

Florbalový turnaj pro VCB 2011

V sobotu 26.2. 2011 se SK Petrovice zúčastnilo již popáté turnaje ve florbale konaného ve Velkých Opatovicích pro týmy jezdící Velkou cenu Blanenska v požárním sportu, byl to již 7. ročník. Po loňském vítězství jsme cítili šanci na obhajobu a obhájili, avšak cesta nebyla vůbec jednoduchá. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, která se utkala systémem každý s každým a o pořadí se rozhodlo dle dosažených bodů. Hned v prvním zápase jsme se utkali s týmem Vavřince. Vyrovnané utkání jsme rozhodli dvěma slepenými góly v druhém poločase, když konečný výsledek byl 4:1. Další soupeř: Černá Hora, která hrála tvrdě a dělala nám problémy především v rychlých protiútocích, konečný výsledek opět 4:1. V této chvíli náš gólman Martin v reakci na náš dotaz proč vždy dostane nějaký gól odpověděl: než abych kupoval šampaňské za čistý konto, tak si to do té branky hodím sám. :-D. V pořadí 3. utkání nás vyzval domácí A tým a v dosud asi nejtěžším zápase jsme vyhráli 6:1, když jsme jejich nejlepšímu hráči znechutili zápas dobrou obranou. 4. zápas a Šošůvka, za kterou hráli převážně slečny. Zápas jednoznačný a výsledek 9:0 odpovídající naší hře. Z tohoto zápasu stojí za vyzvednutí brankářky soupeře, na které jsme se i přes jednoznačný výsledek nesčetněkrát spálili. Polévkou posílení jsme vstoupili do dalšího zápasu s Jabloňany gólem asi po 30 vteřinách hry a vedení jsme udrželi až do konce zápasu, když jsme přidali ještě 3 góly a konečný výsledek 4:0 pro SK. Předposlení zápas jsme sehráli s místním B týmem, výhra 6:0. Vydařený los rozhodl o tom, že poslední utkání jsme sehráli s týmem, který stejně jako my v turnaji neprohrál, s týmem Bořitova. Věděli jsme že k obhájení vítězství nám stačí remíza. Bylo vidět, že předchozí výsledky nás ukolébali a po individuálních chybách jsme prohrávali 0:2. Zabrali jsme a do poločasu vyrovnali na 2:2. Druhá půle byla vyrovnaná a čekalo se na gól který přišel, ale bohužel do naší brány, 2:3. Bojovali jsme a ne a ne to tam spadnout. Ale odvážnému štěstí přeje a asi 2 minuty před koncem jsme po brejku vyrovnali, 3:3. Tento výsledek byl pro nás vítězným, ale naši útočníci se s tím nesmířili a 15 vteřin před koncem rozhodli o našem vítězství. Zaslouženě bez ztráty bodu jsme vyhráli tento turnaj. Bylo vidět, že nám hodně pomáhá každotýdenní trénink a dobrý kolektiv, kterému bych chtěl svým jménem poděkovat za senzační výkon a atmosféru v týmu. Borci díík!! Poděkování patří i našim fanynkám, které nás v hojném počtu přijeli podpořit a přehlušili domácí fandy.

Hráli za nás a góly stříleli
Brankář:
Martin Nečas

Hráči:
Radim Manoušek 9 gólů
Lukáš Manoušek 7 g
Michal Žižan 6 g
Honza Fabiánek 5 g
Roman Skoták 5 g
Tomáš Kakáč 4 g
Mirek Vintr 1 g

 

Roman Skoták, manažer :-D

Florbal 2009

Dne  7. 3. 2009 se SK Petrovice zúčastnilo turnaje ve florbale pro družstva běhající VCB. Turnaj se odehrál ve Velkých Opatovicích. Zúčastnili se ho tato družstva: Petrovice, Žďár, Horní Poříčí, Černá Hora, Starý Lískovec, Suchotín, Pamětice, Jabloňany, Velké Opatovice, Lysice. Naše družstvo ve složení: Kamil Partyka, Franta Kubík, Michal Žižan, Roman Skoták, Tomáš Matuška, Radim Manoušek, Marek Krátký. V prvním zápase ve skupině jsme porazili Černou Horu 5:1. Druhý zápas jsme vyhrály 3:1 nad Paměticemi, když průběh zápasu byl velmi tvrdý a rozhodčí přicházel o kontrolu nad utkáním. Po tomto výsledku už jsme věděli, že ve zbytku zápasů nám stačí uhrát dva body pro jistotu postupu do bojů o stupně vítězů. Další zápas proti Starému Lískovci jsme se celkem trápili a tak zápas skončil výsledkem 1:1 a i přes ztrátu bodu jsme mohli slavit postup do semifinále. V posledním zápase jsme hráli již v klidu s vědomím, že postupujeme, a přes heroický výkon jsme porazili Sychotín 2:1 a postupovali s přehledem z prvního místa. V semifinále jsme potkali sousedy ze Žďáru a po převaze ve většině zápasu jsme slavili postup do finále po výsledku 4:2. A tam na nás čekal obhájce prvenství Horní Poříčí. Dle mého zápasu remízový zápas nakonec vyhrálo Poříčí 1:0 a my i přes množství šancí jsme skončili druzí. Nakonec  super umístění, s kterým jsme ani nepočítali. Naše vystoupení okořenilo při vyhlášení výsledků předávání ceny pro nejlepšího střelce, kterým se stal hráč SK Petrovice Marek Krátký. Závěrem chci svým jménem poděkovat celému družstvu za předvedený výkon, který byl na dobré úrovni.
 
Konečné pořadí: 1.Horní Poříčí, 2.Petrovice, 3.Žďár, 4.Sychotín, 5.Starý Lískovec, 6.Jabloňany, 7.Velké Opatovice, 8.Černá Hora, 9.Pamětice, 10.Lysice