Aktuality

11. prosince 2014

ZŠ Sloup informuje

Příjemné prožití Vánoc, mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2015 přejí všem dětem, rodičům a přátelům školy zaměstnanci ZŠ Sloup.

Přijďte na tradiční Vánoční akademii, která se koná v neděli 21. prosince v 14:30 hodin v KD Sloup. Budete vítáni také na koncertu cimbálovky Majerán a Krápníčku v Dřevěném kostelíku Blansko, který se uskuteční v ten samý den v 17:30 hodin.

Rádi si zapíváte koledy? V pátek 19. prosince proběhne v 11:00 hodin tradiční společné zpívání koled u stromku ve škole.

V pátek 16. ledna se od 20:00 hodin koná v KD Sloup tradiční školní ples. Hraje skupina PROROCK, bude připravena bohatá tombola a občerstvení. Vstupenky s místenkami v ceně 100 Kč budou (pouze v předprodeji) k dostání na sekretariátu školy.

Před Vánocemi jdou žáci do školy naposledy v pátek 19. prosince, výuka v roce 2015 bude zahájena v pondělí 5. ledna. Pololetní individuální třídní schůzky proběhnou v úterý 13. ledna od 14:00 do 16:00 hodin.

V neděli 4. ledna odjíždí sedmáci na tradiční lyžařský výcvikový kurz do Karlova.

Nabízíme zájemcům z řad žáků výuku hry na akordeon, kterou by přímo ve škole zajišťovala SZUŠ Blansko. Máte-li o akordeon zájem, volejte na číslo 607 847 149 – Diana Musilová.

Od 16. do 20. května 2015 budeme hostit kolegy a žáky ze spřátelené srbské školy. Již nyní pracujeme na finančním a organizačním zabezpečení akce, protože chceme přátelům oplatit jejich loňskou pohostinnost. Mělo by přijet celkem 35 dětí a 5 učitelů; na veřejnost se opět obrátíme s prosbou o pomoc při ubytování srbských dětí.

 

V prosinci se nám úspěšně podařilo uzavřít snahu o zajištění rodilého mluvčího angličtiny. Pan Brett Hrstka začal ve škole pracovat 2. prosince. Vždy v úterý a ve čtvrtek bude asistovat vyučujícím přímo v hodinách angličtiny, informatiky, zeměpisu a výchovy k občanství. Výuka proběhne tak, že rodilý mluvčí si v rámci hodiny po domluvě s učitelem vezme na starost vybranou skupinu žáků, se kterou bude anglicky komunikovat a probírat učivo. Může však také vést hodinu samostatně; již má zkušenosti a výborné výsledky z práce na základní škole.


Sdílet tuto stránku na sociálních sítích: