Stolní tenis

Zpravodaj 2013

Výsledky - okresní bodovací turnaj mládeže (2.3.2013)


      Nejmladší žáci
      1. Petr Michal Olešnice
      2. Zukal Aleš Vysočany
      3. Kala Vojtěch Rájec
      4. Švancara Jakub Zbraslavec
 
      Mladší žáci
      1. Novohradský Jakub Petrovice
      2. Petr Michal Olešnice
      3. Kellner Aleš Vysočany
      4. Andrle Martin Letovice
 
      Starší žáci
      1. Henek Dominik Boskovice
      2. Horváth Tomáš Boskovice
      3. Šmerda Dominik Rájec
      4. Pavlíček Ondřej Petrovice
 
      Dorost
      1. Peterka David Svitávka
      2. Dvořáček Stanislav Svitávka
      3. Janáč Daniel Vysočany
      4. Zukal Adam Vysočany

Vánoční turnaj v Petrovicích 2010

Ve dnech 27. a 28.12.2010 uspořádala TJ Sokol Petrovice vánoční turnaj ve stolním tenisu, v první den pro mládež a následující den pro dospělé a 4 nejlepší hráče z mladých, nejlépe umístěných v první den. Byl to dost dlouhý maraton, všichni hráči si pořádně dali do těla.
V kategorii mladých vyhrál Jirka Koumar, druhý skončil Ondra Pavlíček a třetí Libor Vylášek. Velmi dobrý výkon podal i čtvrtý, vzhledem ke svému věku a velmi nadějný hráč E družstva Petrovic Jakub Novohradský.
Tito hráči si za odměnu zahráli následující den s dospělými hráči, kúčastníky okresních soutěží a skutečně si zahráli a starší i potrápili.
Ze tří 5 a 6 členných skupin do tříčlenného finále se dostali Jiří Koumar st., Jiří Kalod a Pavel Vintr, kteří v tomto pořadí také skončili. Škoda, že ještě lepší úroveň narušila nemocnost a zranění hráčů z A družstva Petrovic.
Tento turnaj se stal již tradicí a pokud bude i nadále kladný přístup Obecního úřadu Petrovice jako dosud, lze si do budoucnosti vychovat vlastní velmi dobré hráče a úspěšně tak tuto obec reprezentovat.
Vždyť v Petrovicích pořádané okresní bodovací mládeže mají na okrese Blansko největší účast hráčů, kteří se rádi do Petrovic vracejí.
 
Josef Vylášek

Okresní bodovací turnaj v Petrovicích dne 6.11.2010

V sobotu, 6. Listopadu 2010 byl uspořádán v Petrovicích další ročník okresního bodovacího turnaje mládeže ve stolním tenisu. Stalo se již tradicí, že tento první turnaj v sezóně je stále více oblíben jejími účastníky, neboť v tento den se soutěží ve 4 kategoriích zúčastnilo  rekordních 60 hráčů. Díky zkušenostem pořadatelů z TJ Sokol Petrovice za již neodmyslitelné podpory Obecního úřadu v Petrovicích se turnaj skutečně vydařil a i hráčská úroveň mládeže má stoupající úroveň.

Turnaje se zúčastnili hráči celkem z 10 oddílů. Co je snad nejvíce potěšitelné, tam, kde se mládeži skutečně věnují, jsou vidět i výsledky. Příkladem je např. Křetín, jehož mladí hráči (dorostenci) úspěšně nastupují již v nejvyšší okresní soutěži, nakonec i místní Petrovice utvořili samostatné družstvo E a pravidelně hraje základní soutěž. Potěšitelný je i fakt, že místní hráči kategorie mladších žáků se jako nováčci neztratili a navíc se objevili další mezi nejmladšími, kde až v dramatickém finále podlehl domácí Jakub Novohradský 2 : 3 letovickému Martinu Andrlemu. V této kategorii třetí místo obsadil rovněž zástupce Letovic Miloš Pokorný.

V dalších kategoriích se umístili:
Mladší žáci ……………   1. Horváth Tomáš Boskovice
                                     2. Zachoval Vojtěch – Letovice
                                     3. Vrbický Jakub – Jevíčko
Starší žáci ……………    1. Peterka David – Svitávka
                                     2. Koudelka Petr – Křetín
                                     3. Zachoval Vojtěch – Letovice
Dorost ……………….      1. Krása Petr – Zbraslavec
                                     2. Vrbický Patrik – Jevíčko
                                     3. Maresch Michal – Křetín

Děkujeme i touto cestou Obecnímu úřadu , sponzorům a pořadatelům, kteří se podíleli na dobrém výsledku celé akce a věříme, že sportovní úroveň tohoto sportovního odvětví nadále poroste.
             
V Petrovicích 6.11.2010

Za TJ Sokol Petrovice     Vylášek Josef              

Stolní tenis 6.11.2010Stolní tenis 2009

Informace pro novou sezonu 2010/2011 (DOC 1.14 MB)

V sobotu, dne 14.11.-2009 uspořádala TJ Sokol Petrovice první v letošním ročníku, okresní bodovací turnaj ve stolním tenisu mládeže. Sešlo se 50 účastníků soutěže a v průběhu dne hráli svá utkání v 5 kategoriích.
V jednotlivých kategoriích zvítězili:

Žákyně:

1. Švancarová Veronika (Zbraslavec), 2. Zemánková Veronika (Boskovice), 3. Sedláčková Pavla (Olešnice), 4. Švancarová Markéta (Zbraslavec).

Nejmladší žactvo:

1. Kadlíček Michal (Moravská Slávia Brno), 2. Švancarová Markéta (Zbraslavec), 3. Koumar Jiří (Petrovice), 4. Vylášek Libor (Petrovice.

Mladší žactvo:

1. Švancarová Veronika (Zbraslavec), 2. Zachoval Vojtěch (Letovice), 3. Zemánková Veronika (Boskovice), Horváth Tomáš (Boskovice).

Starší žactvo:

1. Krása Petr (Zbraslavec), 2. Koudelka Petr (Křetín), 3. Peterka David (Svitávka), 4. Foret Martin (Letovice).

Dorost:

1. Krása Petr (Zbraslavec), Maresch Michal (Křetín), 3. Novotný Jan (Letovice), 4. Koudelka Ladislav (Křetín).

Z výsledků je zřejmé, že největších úspěchů dosahují oddíly z větších měst a oddílů s dlouhodobou tradicí, jako jsou Boskovice, Letovice, Zbraslavec nebo Křetín a to zejména v těch věkově vyšších kategoriích. Potěšitelná je však i ta skutečnost, že místní TJ Sokol Petrovice, který ne tak dávno obnovil svoji činnost a v okresních soutěžích už hrají 4 družstva dospělých se aktivně věnuje i mládeži, což dokazuje umístění hráčů Petrovic v kategorii nejmladších žáků, kde mezi 11 účastníky obsadili 3. až 5. a 7. místo. Hráči Koumar Jiří a Vylášek Libor, si to spolu rozdali o třetí v pětisetové bitvě, když v koncovce byl úspěšnější výsledkem 12:10 Jirka Koumar. (viz snímek). V příští sezóně však postoupí o kategorii výše a věříme, že na jejich místa nastoupí v tomto turnaji 5. a 7. Jakub Novohradský a Blažek Kryštof. Nutno se však zmínit o skutečnosti, že 1. místo v této kategorii získal hráč Moravské Slávie Brno Michal Kadlíček, který však trénuje ve zcela jiných podmínkách a ukázal, jaké rezervy mají ještě mladí hráči na okrese Blansko. Škoda že vázne komunikace hraničící s neochotou mezi nejlepším oddílem okresu ČKD Blansko a těmi snaživými ostatními oddíly.

 Závěrem je nutné poděkovat zejména Obecnímu úřadu Petrovice za materiální a organizátorskou pomoc, dále pořadatelům z TJ Sokol Petrovice a jejich sponzorům, kteří i v ekonomicky nepříznivé době mladé stolní tenisty potěšili drobnými dárky. Proto poděkování patří i Blanenskému deníku, pojišťovně Allianz, společnosti nemambydlení Blansko, firmě Bosal a ČMSS a tajemníkovi OV ČSTV Blansko. Věříme, že tento pohybově náročný sport se bude v dnešní počítačové době dále rozvíjet a tzv. gaučink nebude mít mezi mladými místo.

V Petrovicích dne 14.11.2009
Vylášek Josef