Aktuality

Zveřejněno 01. 06. 2022

Další etapa výluky

Velká vlaková výluka vstupuje do další fáze. Minulý rok v prosinci přestaly jezdit vlaky mezi Brnem a Blanskem.

Ve středu 1. června začne výluka obou traťových kolejí v úseku Březová nad Svitavou – Svitavy a výluka napájení v úseku Blansko – Svitavy. Dopravu v celém úseku Brno – Blansko – Svitavy tak čekají změny.

Omezení potrvá od 1. června do 26. srpna 2022. Vlaky částečně nahradí autobusy náhradní dopravy.

Vlaky linky S2 pojedou v úseku Blansko – Letovice motorovými soupravami, z důvodu nemožnosti napájení tohoto úseku elektrickou energií.

V ranní a odpolední špičce pracovních dnů budou tyto vlaky v úseku Blansko – Skalice n.Sv. – (Letovice) doplněny spoji náhradní autobusové dopravy (NAD), které budou vedeny jako pokračování linky xS2B Brno – Blansko.

Vlaky linky R19 jsou nahrazeny v úseku Brno – Svitavy autobusy náhradní dopravy jedoucími jako linka xR19 podle výlukového jízdního řádu.

Vlaky linky S21 jsou nahrazeny v úseku Skalice n. Svit – Boskovice – (Velké Opatovice) autobusy náhradní dopravy jedoucími jako linka xS21 podle výlukového jízdního řádu.

Vlaky linky S22 jsou nahrazeny v úseku Letovice – Březová n.Svit. autobusy NAD jedoucími jako linka xS22 podle výlukového jízdního řádu.

V souvislosti s výlukou dojde k úpravě jízdních řádů navazujících autobusových linek IDS JMK na vlaky nebo autobusy náhradní dopravy, zejména v uzlech Skalice nad Svitavou a Letovice, spočívající v minutových posunech vybraných spojů daných linek.

Od 1. do 7. června 2022 a v srpnu 2022 navíc proběhne výluka ve výluce v úseku Blansko – Rájec-Jestřebí.

Ke stažení:

 

 

 

 

Zpět na seznam aktualit